جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 
  
 شرح خبر 
اسناد مبارزاتی آیت الله مصباح یزدی در ساواک (سری دوم)

قرمزنکته حاشیه‏ای دیگری که اینجا عرض می‏کنم، مسئله عقبه تئوریک برای نظام است. این (مسئله) چیز خوبی است و ما به این هم احتیاج داریم؛ منتها توجه کنید که مجموعه‏ای ازمتفکران، علما و سابقه دارهای در امر دین، مدعی عقبه تئوریک نظام هستند و آن را تشکیل می‏دهند. اگر شما خود را از مجموعه کسانی که در باب دین و مسئله دین و معرفت دینی مدعی‏اند، بر کنار داشتید، ناقص خواهید ماند؛ لااقل بی اطلاع خواهید ماند که این خودش اشکال بزرگی است... الان ما در حوزه قم علمایی داریم، بزرگانی داریم، صاحب نظرانی داریم، اندیشه پردازان یا تئوریسین‏ها و ایدئولوگ‏هایی داریم که با دفتر تبلیغات هیچ ارتباطی ندارند. ما شخصیت علمی، فکری و روشنفکری برجسته مثل آقای مصباح یزدی را در قم داریم . (مقام معظم رهبری در جمع مسئولین دفتر تبلیغات)

فلش 3 آیت الله مصباح یزدی به عنوان یکی از عقبه های تئوریک برای نظام توانست با سخنان خود به تبیین و تفسیر گفتمان

مصباح 2 

 اسلام ناب امام و رهبری  بپردازد. اینچنین معظم له،با شفاف نمودن خط انحراف ، در برابر حملات به ارکانی همچون ولایت فقیه به پاسخ گویی و مجاهدات جهت دفاع از اندیشه حکومت اسلامی پرداختند.این دفاع استادمصباح یزدی از خاکریزهای تئوریک نظام باعث شد ایشان، مبغوض جریان انحراف گردیده و لذا این جریان کوشید با تقطیع و تحریف سخنرانی های انجام شده ونیز ایجاد شبهاتی چون تشکیک درباره سوابق مبارزاتی آیت الله مصباح یزدی به ترور شخصیتی ایشان بپردازد.فتیان در ضمن ارائه سری دوم اسناد مبارزاتی استاد مصباح یزدی که تنها برگزیده ای از اسناد موجود در این زمینه است تصویر سازی  مربوط به حملات صورت گرفته به ایشان از جانب افرادی که اکنون دیگر،نسبت آنان با اسلام و انقلاب بخوبی روشن شده، به عنوان سند گویای دیگری از مجاهدات ایشان در دفاع از نظام اسلامی را تقدیم کاربران خود می کند.

 +سری اول اسناد مبارزاتی استاد مصباح یزدی

فلش 1تصویر نامه ساواک مینی بر لزوم شناسایی استاد مصباح یزدی و علامه طباطبایی

سند 2-4

فلش 1تصویر دو نمونه از اعلامیه ها و پیامهایی ارسالی به امام خمینی (ره) با امضای استاد مصباح یزدی

سند 2-5سند 2-7

قرمز حاشیه بدن شرح: محتشمی پور در یکی از سخنرانی های خود که در آن بر علیه آیت الله مصباح یزدی نیز جملاتی بیان کرد می گوید:«از سال 44 در تمام اعلامیه‌هایی که علما و روحانیون قم و شهرستان ها امضا کرده‌اند حتی یک امضا از این آقا دیده نمی‌شود و چه شد این افراد اینگونه انقلابی شدند؟ «

فلش 1تصویر صفحه اول مربوط به دو شماره از نشریه انتقام

سند 2-2سند 2-1

 قرمزحاشیه: حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران ،در باره این نشریات می گوید:« آیت‌ا... مصباح یزدی در سخت‌ترین و سیاه‌ترین شرایط طاغوت، تندترین نشریه آگاه‌ کننده علیه طاغوت را داشتند که مجموعه آن‌ها تحت عنوان بعثت و انتقام چاپ شده و در دسترس است«.هاشمی رفسنجانی نیز در این باره می گوید:«از اساسی ترین کارهای ما،در آن چند ماه(چند ماهی که امام در قیطریه بودند)ایجاد تشکیلاتی بود که مرکزیت آن از یازده نفر تشکیل می شد.آقایان خامنه ای،منتظری،ربانی شیرازی،قدوسی،مصباح یزدی،امینی،محمد خامنه ای،آذری،مشکینی،حائری تهرانی و من.(تصویر اساسنامه این تشکیلات با دستخط استاد مصباح یزدی در سری اول اسناد) .نشریه مخفی بعثت و انتقام در حقیقت ارگان همین جمعیت بودکه در کارهای اجرایی آن(انتقام)آقایان سیدمحمود دعایی،مصباح،علی حجتی کرمانی و سیدهادی خسیروشاهی و من همکاری داشتیم.نشریه بعثت بیشتر جنبه سیاسی و پرخاش گری و افشاگری داشت و نشریه انقام جنبه ایدئولوژیکی آن قوی بود که شاید بر اساسا احساس چنین نیازی پس از بعثت منتشر شد.بعثت را من اداره می کردم و انتقام را آقای مصباح.»

 فلش 1تصویربازجویی ساواک از  استاد مصباح یزدی

سند 2-3

 فلش 1تصویر نامه ساواک مبنی بر قصد آیت الله مصباح یزدی و چند نفر دیگر برای برپائی تظاهرات

سند 2-8

فلش 1گزارش ساواک مبنی بر ارتباط مکاتبه ای شهید بهشتی و آیت الله مصباح یزدی

سند 2-6

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۲۲:۴۹

 آمار نظرات 
میانگین امتیاز کاربران: 4.5
(2 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید

 فهرست نظرات 
۵ خرداد ۱۳۸۹
خدا ایت ا... مصباح یدی را حفظ کند که در اوج تهاجم علیه دین و دین مداری و اسلام ناب محمدی در دوران ریاست جمهوری خاتمی با سخنرانیهای روشنگرانه اش در برابر انان ایستاد و چون انان نمیتوانستند که به سخنان منطقی او جواب دهند و از مناظره هم فراری بودند , به تخریب شخصیت او پرداختند. و دیدیم که با صبر اهل حق, همه انها و حرف و وعده های باطلشان رو شد و چگونه انها را در کمتر از چند سال رسوای عام و خاص کرد و این درسی در تاریخ شد که ...
۲۴ اسفند ۱۳۸۹
سند 2-3 و 2-6 را باز نمی کند لطفا برای ترمیم اقدام نمائید ممنون نظر جدید 

امتیاز شما :
 
نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان : *
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

 ابزار 
نسخه چاپی
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
فرم نظرخواهی فرم نظرخواهی
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده